Szkoła Podstawowa w Uniechowie

szkolauniechow@wp.pl

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

„Wierszyki na gibkie języki”

20 lutego z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego podczas zajęć świetlicowych odbył się szkolny konkurs „Wierszyki na gibkie języki”, w trakcie którego uczniowie zmierzyli się z łamańcami językowymi.

Do zmagań językowych stanęło 21 uczniów z klas II-VII. Wszyscy uczestnicy starali się jak najpiękniej zaprezentować swoje umiejętności poprawnej wymowy trudnych polskich zwrotów. Mimo że słów kształty krztusiły krtanie, a niektórym język niemal związał się w supeł, śmiechu było co niemiara!

Bezkonkurencyjna okazała się Malwina Gąsiecka z klasy II, która zdobyła tytuł „Mistrza Języka Ojczystego”. Tuż za naszą mistrzynią znaleźli się uczniowie klasy VI – Agata Trzebiatowska (II miejsce) i Szymon Wojciechowski (III miejsce). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników zasługiwało na uznanie, dlatego na każdego czekał słodki upominek. Serdecznie gratulujemy!

Autor: J. Grzybowska