Szkoła Podstawowa w Uniechowie

Tel: (59) 832-18-50

szkolauniechow@wp.pl

Wycieczka do Torunia

Od  Kopernika do piernika...

Wszystko zaczęło się najsympatyczniejszego dnia w roku - 1 czerwca! Wyjazd na wspólną wycieczkę klas IV, V i VI okazał się nie lada atrakcją. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik - rodowita torunianka, ale również zimny wiatr od Wisły... Ten jednak nie ostudził naszych turystycznych zapałów. Po krótkim spacerze po Starym Mieście i sprawdzeniu, czy Krzywa Wieża jest naprawdę krzywa, wyruszyliśmy w kosmiczną podróż lądując po kolei na Marsie, Saturnie i Jowiszu... Dalej jak rakiety powędrowaliśmy do katedry św. Janów, miejsca chrztu Mikołaja Kopernika, i rozochoceni podbijaniem przestworzy "wdrapaliśmy się" na sam jej szczyt. Spiralne schody jak w muszli ślimaka nie jednemu dały w kość! Za to potem były już tylko same przyjemności... pamiątki, manufaktura cukierków, lekki spacerek po rynku i głaskanie osła... Obiad wsunęliśmy jednym haustem, bo rozgrzany piec cukierniczy i drewniane wałki już na nas czekały. Żywe Muzem Piernika dało nam możliwość popisania się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Upieczone przez nas pierniki zabraliśmy do domów... jeszcze długo w busie unosił się zapach goździków, cynamonu i miodu.

opr. A. Ogorzałek